Môj životný príbeh sa začal  písať 6. 12. 1984. Pochádzam z piatich súrodencov a naši rodičia Jozef a Mária sa nám snažili dať všetko, čo sme ako deti potrebovali. Základnú školu som navštevovala v otcovej rodnej obci – v Povine. 9 rokov nielen vzdelania, ale aj rodinných či priateľských vzťahov.  Hotelovú akadémiu som ukončila v roku 2005 v Čadci. Popri práci som vyštudovala magisterské štúdium v Bratislave, v odbore manažment malého a stredného podnikania.

Potom nasledovali tie najkrajšie chvíle života. Svadba a detský smiech. Manžel Radoslav vlastní pneuservis a Karinka v septembri nastúpi do 3. ročníka základnej školy v Povine.

Môj život však sprevádza aj obrovský žiaľ. Otec Jozef svoj boj so zákernou chorobou prehral v roku 2010. Odvtedy sa mnoho vecí v mojom živote zmenilo, začala som bojovať. Výzvy, ktoré mi chodili „popod nohy“ som vzala pevne do rúk a začala ich napĺňať.

V roku 2014 som sa rozhodla vstúpiť do komunálnej politiky, voľby boli úspešné a bola som zvolená do obecného zastupiteľstva v našej obci. V závere tohto roka ma čakala ešte jedna obhajoba rigoróznych skúšok a práce na Vysokej škole ekonomiky a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Znalosti a skúsenosti verejnej správy som si prehlbovala aj v práci, na Okresnom úrade v sídle kraja, v Žiline.
Skúsenosti a aktivita poslankyne obecného zastupiteľstva mi priniesla výhru volieb v roku 2018 a stala som sa starostkou obce Povina.

Prvý rok vďaka skúsenostiam v štátnej správe nebol až taký náročný, hoci mnoho vecí bolo pre mňa novinkou. Práce bolo v obci nad hlavu, preto sme si vyhrnuli rukávy a pustili sa do aktivít, ako napríklad: osadenie sochy Panny Márie k domu smútku, informačných vitrín, lavičiek, autobusovej zastávky, ochranného zábradlia, polopodzemných kontajnerov, vybudovanie workoutového a detského ihriska, oprava časti regulácie potoka, rekonštrukcia školskej družiny, jedálne a elektroinštalácie, rekonštrukcia knižnice, ciest a mreže pri dome smútku, oplotenie asfaltového ihriska, šili sme ochranné rúška, vybudovali sme rozhlas a internet do osady Tatarovce, výmena vchodových a garážových dverí na obecnom úrade a mnoho ďalších vecí. V súčasnosti máme rozpracované projekty rekonštrukcie materskej školy, zateplenie obecného úradu, ako aj reorganizáciu v doprave na hlavnej ceste I/11.

A keďže vedomostí nikdy nie je dosť, rozširujem si ich na Vysokej škole medzinárodních a veřejných vztahu Praha – Inštitút v Bratislave v odbore verejná správa.